İçeriğe geç
Fırat Racing Logo

Hakkımızda

Biz Kimiz?

2017 yılında Fırat Üniversitesinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek amacıyla Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet CEBECİ ve Uçak Gövde Motor bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Burak TANYERİ öncülüğünde, ELSE ENERJİ A.Ş. ana sponsorluğunda ve IMECAR ELEKTRONİK teknik sponsorluğunda kurulmuştur.

Fırat Racing

Misyonumuz

Türkiye’deki ilk tekerden tahrik teknolojisi ve 4 teker çekiş sistemine sahip elektrikli aracı üretip bayrağımızı 20 farklı ülkede gerçekleşecek olan Formula Student Elektrik yarışlarında dalgalandırmaktır. Aynı zamanda geleceğe dair sağlam adımlar atmak adına yıllar süren deneyimlerimizi gelecekteki ekiplere aktarmaktır.


Bir çok öğrenci için ışık ve ilham kaynağı olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Takımda görev alan öğrenciler takım içi uyumlu ve farklı disiplinler arası çalışma yetisi, profesyonel sunum becerileri, yönetim, araştırma ve geliştirme, yenilikçilik ve kalite yönetimi, maliyet analizi, proje ve ürün dokümantasyonu ve risk kontrolü alanlarında deneyim kazanırlar. Bu çalışmalar esnasında, üniversitelerde alınan teorik bilgiler böylesi çalışmalar sayesinde pratiğe dönüştürülmektedir.

Fırat Racing As ve Yedek olmak üzere iki ana koldan ve toplamda 25 öğrenciden oluşmaktadır. As ekip aracın temel bileşenleri üzerinde çalışmaktadır, aynı zamanda geleceğe dair sağlam adımlar atmak adına yıllar süren deneyimlerini ve bilgilerini yedek ekibe aktarmaktadır.

Fırat Racing